MİMARİ CAM

LAMİNE CAMLAR

Lamine Camlar:

             İki veya daha fazla cam plakanın özel bağlayıcı polivinil butiral (PVB) tabakalar yardımıyla, ısı ve basınç altında birleştirilmesi ile üretilir.

            Cam kırılmasından kaynaklanan riskleri, kırılma halinde parçaları yerinde tutarak en aza indirger. Kaza nedeniyle oluşabilecek yaralanmaların engellenmesinin yanı sıra, dışarıdan gelecek darbelere karşı can ve malın korunması amacıyla da kullanılır

            Lamine camlar taş ve sopa gibi araçlarla yapılan saldırı ve hırsızlık girişimlerinde içeri girişleri PVB, cam kalınlığı ve dış etkinin büyüklüğüne göre önler/geciktirir. Ses yalıtımına katkı sağlar.

           Eşyaların ve kumaşların renklerinin solma nedeni olan ultraviyole (UV) ışınlarının geçişini %97 oranında engeller. Isıcam ünitelerinde de kullanılabilir.  

 

Akustik Lamine:

İki cam plakanın ses emici ve bağlayıcı özellikli polivinil butiral (PVB) tabaka ile ısı ve basınç altında birleştirilmesi ile üretilir.

Gürültü düzeyi yüksek ortamlarda etkili ses yalıtımı sağlamak amacıyla özel geliştirilmiş akustik laminasyonlu camlardır.

Isıcam ünitesi bünyesinde kullanıldığında ısı kontrol, güneş kontrol önlemleri ile de kolayca bağdaştırılabilmekte ve ses yalıtım performansı artmaktadır.

 

 Gizli Rezistanslı Lamine:

             İki veya daha fazla cam plakanın özel bağlayıcı polivinil butiral (PVB) tabakalar yardımıyla, ısı ve basınç altında birleştirilmesinden önce gözle görülemeyecek kadar ince rezistans tellerinin polivinil malzeme üzerine bal peteği şeklinde döşenmesi ile üretilir. Soğuk iklimin hâkim olduğu yerlerdeki araç(otobüs, tren, gemi, yat, tramvay v.b) ön-arka camlarında, mimari binalarda dış cephe camlarında kar, buz ve buğulanmanın önlenmesi amacıyla ticari yapılarda da kullanılmaktadır.

"