Son Yazılar

Camın Kullanım Alanları

Endüstriyel ve günlük alanlarda en çok kullanılan malzemelerin başında cam gelmektedir. Gündelik hayatı kolaylaştıran, maksimum oranda güvenlik sağlayan camın…

Daha fazla oku

Camın Üretim Süreci

İnorganik bir madde olan cam, malzemeciler tarafından aşırı soğutulmuş bir sıvıya da benzetiliyor. Üretilen cam malzemeye göre farklı prosesler…

Daha fazla oku

Camın Tarihi

Geçmişi M.Ö.3.000'li yıllara kadar uzanan camın bronz çağda keşfedildiği biliniyor. Aslında camın buluşu ve camın tarihi ile ilgili 2…

Daha fazla oku

Yeni Sitemiz

11 ürün tipi, 130 marka, 870 model cam üreten markamız kalitesini yansıtan bir web sitesiyle yeniden karşınızda olmaktan büyük…

Daha fazla oku

11 Ürün Tipi 130 Marka 870 Model Cam İçin Çeşitli Özelliklere Sahip Cam Üretiyoruz

Ürünler

Sürekli teknolojiye yatırım yapan Ugurlu Glass, güvenilir bir yaşam için müşterilerinin çözüm ortağı olmaya devam ediyor. Lamine cam, temperli cam ve lamine temperli cam çeşitleri ile yaşam kalitesini arttırırken, düz camda Avrupa lideri bir firma olarak yüksek kaliteli ürünlerle müşteri taleplerini karşılıyor. Yurt içi ve yurt dışında dünya markası firmalar için montaj cam üretimi yaparak daima müşteri memnuniyeti sağlıyoruz.

card-image-1-2

OEM Binek Araç Camları

OEM üretiminde en çok tercih edilen ve saygı duyulan bir şirket olmayı hedeflemekteyiz. Bu hedefimize ulaşmak için, çözüm ortaklarımız ile birlikte yaptığımız hassas mühendislik çalışmalarımız ışığında kusursuza yakın çözümler üretmekteyiz. Binek araç kategorisinde 70 çeşit marka ve 600 adet modelin üzerinde bulunan tüm araç camlarını üretmekteyiz.

Ürüne Git
card-image-2-2

Ticari ve Toplu Taşıma Araç Camları

Metro, Tren, Deniz Taşıtı, Minibüs, Otobüs, Kamyon, Traktör, İş Makinaları, Alt Yapı Makinaları, Forklift gibi endüstriyel amaçla kullanılan araçların cam ihtiyaçlarına güvenilir ve standartların ötesinde çözümler üretmekteyiz.

Ürüne Git
card-image-3-2

Tencere Kapak

Yaklaşık 50 yıldır oto cam teknolojilerinden edindiğimiz bilgileri ve tecrübeleri cam tencere kapağı üretimine aktarmaktayız. Aktardığımız bu tecrübe, sektördeki rakiplerimizden kalite olarak sıyrılmamızı ve sektörün önde gelen firmalarından biri olmamızı sağlamaktadır.

Ürüne Git
architectural-glasses

Mimari Camlar

Dış ve iç mimari alanlarda kullanılabilecek temperli ve lamine tüm konfor ve güvenlik camlarını üretmekteyiz.

Ürüne Git
sea-vehicles

Deniz Taşıt Camları

Deniz taşıtlarında tercih edilen ısıtmalı lamine cam üretimini yapmaktayız. Lamine ısıtma özelliği gizli rezistans teknolojisi kullanılarak yapılmaktadır.

Ürüne Git

Ürünlerimiz

Üretim Tipi

 • laminated

  Lamine Cam

 • tempered

  Temperli Cam


Ürün Tipi

 • vehicles

  Binek Araç Camları

 • commercial-vehicle

  Ticari Araç Camları

 • public-transportation

  Toplu Taşıma Araç Camları

 • transport-vehicle

  Raylı Sistem Taşıt Camları

 • sea-vehicle

  Deniz Taşıt Camları

 • industrial-vehicle

  İş Makine Camları

 • tractor

  Traktör Kabin Camları

 • armorred-glass

  Kurşuna Dayanıklı Camlar

 • architectural-glass

  Mimari Camlar

 • display-glass

  Soğutma Camları

 • pot-glasses

  Tencere Kapak Camları

vehicles

Binek Araç Camları

Binek araç kategorisinde bulunan, 70 çeşit marka ve bu markaların toplamda 600 adet modelin üzerinde bulunan tüm camlarını üretmekteyiz.

commercial-vehicles

Ticari Araç Camları

Ticari araç kategorisinde bulunan, 30 çeşit marka ve bu markaların toplamda 80 adet modelin üzerinde bulunan tüm camlarını üretmekteyiz.

transport-vehicles

Toplu Taşıma Araç Camları

Toplu taşıma araç kategorisinde bulunan minibüs, midibüs ve Otobüs çeşitlerine ait camları üretmekteyiz. Yurt içi ve yurt dışı dünya markası firmalara montaj camı üretimi yapmaktayız.

rail-vehicles

Raylı Sistem Taşıt Camları

Raylı sistem toplu taşıma araç kategorisinde bulunan tramvay, metro ve tren çeşitlerine ait camları üretmekteyiz. Yurt içi ve yurt dışı firmalara cam üretimi yapmaktayız.

sea-vehicles

Deniz Taşıt Camları

Deniz taşıtlarında tercih edilen ısıtmalı lamine cam üretimini yapmaktayız. Lamine ısıtma özelliği gizli rezistans teknolojisi kullanılarak yapılmaktadır.

industrial-vehicles

İş Makinesi Camları

İş makineleri taşıtlarında kullanılan temperli ve lamine camların üretimini yapmaktayız. Yurt içi ve yurt dışı dünya markası firmalara montaj camı üretimi yapmaktayız.

tractor

Traktör Kabin Camları

Traktör kabin taşıtlarında kullanılan temperli ve lamine camların üretimini yapmaktayız. Yurt içi ve yurt dışı dünya markası firmalara montaj camı üretimi yapmaktayız.

bullet-proof

Balistik / Kurşuna Dayanıklı Camlar

Kurşuna karşı dayanımı artırılmış cam üretimimiz birden çok düz veya bombeli cam katmanlarını özel bağlayıcı tabaka ile birleştirerek gerçekleşmektedir. Bu alanda yaygınlaşan Polikarbon malzemesi de kullanılmaktadır. İsteğe göre veya istenilen silah dayanımına göre çeşitli kalınlıklarda üretilebilmektedir. Bu tür camlarda silah ile ateş etme sonucu cam kırılır fakat içeri bölüme şarapnel parçası geçişi engellenir.

architectural-glasses

Mimari Camlar

Dış ve iç mimari alanlarda kullanılabilecek temperli ve lamine tüm konfor ve güvenlik camlarını üretmekteyiz.

display-windows

Soğutma Kabin Camları

Gıda sektöründe soğutucu ve koruma kabinlerinde kullanılan camların üretimini yapmaktayız.

pot-glasses

Tencere-Kapak Camları

Gıda sektöründe mutfak eşyalarından tencere ve saklama kaplarında kullanılan cam kapak üretimini yapmaktayız. Yurt içi ve yurt dışı sektöründe öncü firmalar ile çalışmaktayız.

laminated-glass

Lamine Cam Teknolojisi

İki cam katmanı arasında, PVB ara tabakası uygulaması ile sağlanan emliyet camıdır. Cam katmanları arası kullanılan PVB malzemesinin teknik gereksinimler sonrası üründe oluşan yapışma ve tutunmanın verdiği esneme özelliği, olası bir kaza durumunda camın parçalanmasını önleyerek araçta emniyet ve güvenliği sağlamaktadır. Lamine cam özelliğine bağlı kalarak;tüm standart sürücü ve yolcunun kafa darbelerinin sönümlendirilmesi, dışarı fırlamalarının önlenmesi ve dış ortamdan yabancı bir cismin araç içine girmesini engellenmesi üzerine kurulmuştur.

tempered-glass

Temperli Cam Teknolojisi

Camın yumuşama sıcaklığı olan 600 - 650 derecelere kadar ısıtılıp aniden soğutulması prosesindeki ısıl işleme temperleme denir. Proses sonucu oluşan ürüne ise Temperli cam denir. Temperleme işlemi sonrası cam, kristal fazındaki durumuna kıyasla yaklaşık 5 kat daha dayanıklı bir hale gelmektedir. Kırılma, esneme ve ısıl değişimlere karşı direnç kazanan bu cam, kırıldığı takdirde çok küçük taneciklere parçalanarak kırılır. Parçaların küçüklüğü ve sayısı, güvenlik regulasyonlarına uygun olmalıdır.